fbpx

De Padova

Rewolucyjne początki
Historia De Padova rozpoczęła się dokładnie 1956 roku, kiedy małżeństwo Fernando i Maddalena De Padova otworzyli sklep przy ulicy Montenapoleone w Mediolanie, w którym sprzedawali meble importowane ze Skandynawii. Był to debiut wzornictwa z Europy Północnej we Włoszech, który rozpoczął rewolucję i wywarł trwały wpływ na styl życia Włochów. Po pierwszych zdobytych licencjach na produkcję mebli od projektantów firma De Padova przeniosła swoją siedzibę do Vimodrone i szybko wyspecjalizowała się w produkcji wyposażenia biur. Kolejne lata działalności przynoszą firmie wspaniałe współprace z wielkimi projektantami, takimi jak Achille Castiglioni, Dieter Rams i Vico Magistretti. De Padova staje się coraz bardziej rozpoznawalną, szanowaną i cenioną marką – punktem kulminacyjnym staje się współpraca z Renzo Piano nad wyposażeniem kawiarni Centre Georges Pompidou w Paryżu. Po niej następują także kolejne opierające się na wyposażeniu restauracji Biblioteki Morgana w Nowym Jorku i siedziby dziennika II Sole 240re w Mediolanie.

Spojrzenie na cały świat
W roku 2000 Maddalena De Padova zostaje wyróżniona nagrodą Compasso d’Oro za całokształt kariery, pierwsza siedziba firmy w Vimodrone zostaje odnowiona, powiększona i ponownie otwarta, a stery marki przejmują dzieci Maddaleny – Valeria i Luca, które z zapałem rozwijają firmę dalej. W 2015 roku De Padova łączy siły z Boffi, co pozwala firmom współpracować w ramach międzynarodowego programu dystrybucji. Dzięki wspólnej pasji do włoskiego dziedzictwa grupa szybko staje się liderem we współczesnym projektowaniu mebli. W 2017 roku marka podpisuje umowę partnerską z MA/U Studio, duńskim start-upem, co pozwala na jeszcze szersze objęcie tematu tworzenia kompletnych i wyrafinowanych rozwiązań do przestrzeni domowych i biurowych. Dziś Grupa De Padova to połączenie Boffi, e De Padova, MA/U Studio oraz Time & Style edition, i wygląda na to, że nie jest to jeszcze koniec drogi!

Wiara w filozofię założycieli
W ciągu ponad 50 lat działalności De Padova zachowała wiarę w swoją oryginalną filozofię: design jako narzędzie do szerzenia emocji. W kolekcji marki znajdują się zarówno uwielbiane klasyki z pierwszych lat działalności, jak i nowoczesne projekty debiutujące niedawno. Projekty czerpią inspirację z wielkich klasyków wzornictwa, doceniają ich kunszt, lecz nie rezygnują z połączenia ich z innowacjami. W ofercie De Padova zajdziemy więc meble do salonu, sypialni, biura i jadalni, a także szereg mniejszych stolików, systemy regałów oraz oświetlenie. Bliskie relacje z projektantami, które wspierane są od samego początku powstania marki pozwalają na tworzenie projektów jedynych w swoim rodzaju, dopracowanych, wyróżniających się najwyższą jakością.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.