fbpx

Acerbis

Technologia i rzemiosło

Jedna z najstarszych firm meblarskich we Włoszech, Acerbis, została założona w 1870 w Bergamo, północnej części meblarskiej Lombardii. To właśnie to miejsce było początkiem światowej designerskiej sławy Mediolanu. Założycielem firmy był Benvenuto Acerbis, utalentowany stolarz z umiejętnościami elektrycznymi. Pierwszy znak wywieszony przed zakładem meblarskim głosił, iż była to stolarnia z mechanicznymi maszynami, co stało się jednym z filarów filozofii Acerbis: dialogu między technologią, umiejętnościami rzemieślniczymi i głęboką znajomością materiałów. 

Własna rewolucja

Przez dziesięciolecia firma przechodziła z pokolenia na pokolenie rodziny Acerbis, a jej zasięg i szacunek wśród lokalnych klientów rósł każdego roku. Za sprawą Lodovico Acerbis’a, który przejął kierownictwo w firmie w latach 60. ubiegłego wieku, firma przeniosła się do Seriate. Wtedy właśnie rozpoczęła się prywatna „rewolucja” marki – Lodovico stworzył znak towarowy Acerbis International: markę, która przejęła rzemieślniczą spuściznę i zinterpretowała ją na nowo we współczesnych kolekcjach. Wtedy też rozpoczęła się współpraca marki z największymi ówcześnie projektantami, co pozwoliło Acerbis wyruszyć na podwój rynku międzynarodowego. Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii marki było spotkanie z Giotto Stoppino, którego projekty, takie jak Sheraton, Compasso d’Oro 1979 czy Kwartet sprawiły, że lakiery poliestrowe i badania nad nowoczesnymi technologiami stały się podstawą pracy firmy. 

Pionierzy swojej dziedziny

Acerbis wprowadziła innowacyjne, kreatywne rozwiązania do współczesnych przestrzeni życiowych. Nieustannie eksplorując nowe zastosowania materiałów ustanowiła zupełnie nowy punkt odniesienia w dziedzinie lakierów wysokiej jakości. Lakiery Acerbis wyróżniły się nieznanym dotąd poziomem połysku i trwałości, a co więcej marka opatentowała własne wykończenie lakierem Caoxol. Produkty Acerbis ujawniają także wyjątkowy talent marki do wyspecjalizowanych mechanizmów zamykających, zawiasów i niestandardowego okucia. Ta piękna umiejętność tworzenia detali musi wywodzić się z rzemieślniczych początków marki. Acerbis, tworząc swoje własne DNA we włoskim designie, dała konsumentom luksus, o jakim marzyli oraz spojrzenie w przyszłość. Wiele z innowacyjnych mebli Acerbis trafiło do najbardziej prestiżowych muzeów świata, jak Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Victoria & Albert Museum of London. 

Nowe horyzonty

150-letnie doświadczenie meblarskie było wspaniałą podstawą do stania się jedną z najlepszych globalnych marek. Pomogło w tym przejęcie Acerbis przez MDF Italia, co wzmocniło obie firmy. Połączone MDF Italia i Acerbis mogą pochwalić się szeroką ofertą najlepszych włoskich mebli dla poszukiwaczy wspaniałego designu i możliwościami odkrywania nowych rynków. Obie marki wspierają się wzajemnie, rozwijają się razem, lecz pozostają wierne swoim charakterom. Za zachowanie autentycznego włoskiego stylu Acerbis odpowiadają nowi dyrektorzy kreatywni – Francesco Meda i David Lopez Quincoces, którzy wnoszą świeżość wzornictwa przemysłowego i architektury. 

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.