fbpx

Living Divani

50 lat doskonałości
Historia firmy Living Divani zaczyna się w mieście Anzano del Parco w roku 1969, kiedy Luigi Bestetti i Renata Pozzoli rozpoczęli jednocześnie wspólne życie jako małżeństwo oraz jako współpracownicy. W tym roku właśnie Luigi postanowił zrezygnować z podążania ścieżką wydeptaną przez rodzinny biznes i spełnić marzenie swoje oraz swojej żony: stworzyć własną markę, która pozwoli oddać ich awangardową wizję. Początki działalności należały do skromnych, jednak dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu marka stawała się z roku na rok coraz bardziej rozpoznawalna i doceniana. Jednym z najważniejszych momentów w historii marki było spotkanie z Piero Lissoni, który w roku 1989 zajął w firmie stanowisko dyrektora artystycznego. Pod kierunkiem Lissoniego charakter i styl Living Divani został gruntownie przeanalizowany i dopracowany, co nadało mu ostatecznego kształtu, jaki znany jest dzisiaj. W ten sposób powstały nowe materiały i wizualizacje, a także meble, ponieważ Piero prócz zarządzania wizerunkiem marki zajmował się również projektowaniem produktów. Na początku XXI wieku pracę w firmie zaczęła Carola, córka założycieli. Jej wrodzone zdolności, zaangażowanie, pasja do projektowania oraz zdolność wychwytywania najmniejszych niuansów doprowadziły do powstawania nowych kolekcji oraz reedycji kolekcji klasycznych. Ostatnie dziesięć lat to dla marki czas poszukiwania talentów wśród nowego pokolenia projektantów, którzy następnie kierowani są osobiście przez Carolę w ścisłej współpracy z Piero Lissonim. Dziś, po 50-ciu latach od powstania, marka Living Divani wciąż jest firmą rodzinną, której głównym zainteresowaniem jest człowiek i jego potrzeby.
Kolekcja proporcji, prostoty i harmonii
Doskonałe proporcje, harmonia i subtelny luksus zamknięte w tapicerce, to coś, z czego marka Living Divani uczyniła swój znak firmowy. Dyrektor artystyczny i projektant, Pierro Lissoni, połączył swój charakterystyczny styl formalnej neutralności i lekkości z dynamizmem, tworząc z tego równowagę linii i kształtów z ergonomią i wygodą. W ten sposób powstała bogata i bardzo zróżnicowana oferta sof, foteli, łóżek i wielu dodatków opartych na rozpoznawalnej dla marki tapicerce, które stopniowo tworzą kompletne mieszkanie. Podstawowe meble o subtelnych kształtach i dobrych proporcjach komponują się z unikalnymi dodatkami – krzesłami, stolikami, regałami, szafkami i dywanami, które dopasują się do każdego otoczenia, od surowego do różnorodnego i eklektycznego.
Kolekcja marki jest wynikiem równowagi między różnymi kulturami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, którą zawdzięcza doskonałemu doborowi odpowiednich projektantów. Marka śledząc najnowsze trendy i wpisując się w proces internacjonalizacji, stopniowo włącza do katalogu nowych projektantów, uosabiających różne wizje i perspektywy z najróżniejszych stron świata.
Produkty Living Divani są wynikiem doskonałej równowagi między innowacjami technicznymi, a umiejętnościami rzemieślniczymi, produkcją przemysłową i wiedzą manualną. Poświęcenie, doświadczenie oraz wyjątkowa relacja z kształtami i materiałami, pozwalają marce bezproblemowo zarządzać wszystkimi zawiłościami produkcyjnymi, poprzez ciągły dialog pomiędzy etapami kreatywnymi i wykonawczymi. Wysoko wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny sprzęt dają firmie możliwość rozwiązania wszelkich problemów związanych z produkcją. Każdy etap procesu produkcji jest poddawany dokładnym testom, aby zapewnić najwyższą jakość wszystkich kreacji Living Divani. Doskonała jakość i unikalny design pozwoliły firmie na nawiązanie współpracy z wysokiej klasy sklepami i salonami z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości na całym świecie. Obecnie meble Living Divani dostępne są w ponad 450 salonach.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.