fbpx

Skargaarden

Meble outdoorowe bez kompromisów

Gavle to małe miasteczko leżące w Szwecji na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jest to ciemny i zimny północny region kraju, gdzie do koła podbiegunowego prowadzi zaledwie kilka godzin drogi, a lato jest stanowczo za krótkie. Niewiele godzin słonecznych, jakie funduje mieszkańcom tego miejsca natura jest po prostu na wagę złota. I właśnie to stało się inspiracją do powstania w Gavle w roku 2008 marki mebli ogrodowych Skargaarden. Firma tworzy meble zewnętrzne na te krótkie i wyjątkowo cenne chwile, kiedy zza chmur wygląda słońce. Nie dopuszcza do żadnych kompromisów, ponieważ w północnej Szwecji liczy się każda sekunda spędzona w ogrodzie. Meble ogrodowe od Skargaarden są więc bezkompromisowo komfortowe, funkcjonalne i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne tworzone przez naturę. Ich motto brzmi: jeśli meble Skargaarden są wystarczająco dobre na pogodę w Gavle, są dobre na pogodę wszędzie indziej.

Wyrafinowana prostota

Portfolio firmy to starannie wyselekcjonowana gama mebli ogrodowych i akcesoriów z drewna tekowego i metalu. Drewno tekowe stało się głównym wyborem marki ze względu na wrażenie ciepła, jakie wnosi do każdego przedmiotu. Poza tym meble wykonana są z materiałów i tkanin odpornych zarówno na deszcz, jak i promienie słońca, na przykład stali nierdzewnej, a nawet ze skóry, która dodaje charakterystycznej naturalności. Przede wszystkim projekty Skaargarden to prostota i skandynawski minimalizm, który pokochali zarówno miłośnicy dobrego designu, jak i modowi laicy. Krzesła na taras, sofy zewnętrzne i duże stoły jadalniane na balkon, a także świeczniki i leżaki, wszystkie wyrażają prostą lecz wyrafinowaną filozofię marki – mniej, naprawdę znaczy więcej.

Coś więcej niż komfort

Wprowadzenie nowoczesnych akcentów do klasycznych sylwetek, otwartość na pozyskiwanie inspiracji nawet z zupełnie przeciwnych stylów i staranny dobór materiałów sprawił, że dziś Skargaarden może pochwalić się reputacją producenta mebli więcej niż komfortowych. Niewymuszona elegancja, prosta linia i naturalne materiały emanują poczuciem swobody, a nawet beztroski, która akurat w przypadku mebli ogrodowych jest nie tylko mile widziana, lecz wręcz pożądana.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.