fbpx

Rina Menardi

W rękach rodziny

Rina Menardi zajmuje się ceramiką od 1980 roku – prowadzi badania w tej dziedzinie, personalizując techniki pracy, eksplorując kolorystykę i nieustannie dążąc do odzwierciedlenia właściwości natury. Marka nosząca jej imię powstała w 1995 roku dzięki współpracy Riny Menardi i jej męża Valtera Milanese. Dziś firmę prowadzą małżonkowie i ich trzy córki. 

Emocjonalna filozofia Riny

Intencją projektantki jest, by przedmiot nie narzucał swojego charakteru odbiorcom, lecz by sugerował doznania, zarówno wizualne, jak i dotykowe, u każdej osoby być może odmienne lecz zawsze bardzo głębokie i dzięki temu prawdziwe. Rina pracuje z gliną tak, jak gdyby ta, wcale nie miała stać się codzienną ceramiką. Dzięki temu wszystko, co wychodzi spod jej rąk jest niepowtarzalne i nacechowane ogromną emocjonalnością. Produkty marki to równowaga między tym, co chce umysł – określone granice i linie, a tym, czego oczekuje dusza – miękkość i płynność ruchów. 

Praca ludzkich rąk

Rina zakładając firmę była przekonana, iż pragnie tworzyć akcesoria opierające się seryjnej, masowej produkcji. Dlatego podjęła decyzję o zastosowaniu wyłącznie tradycyjnych technik produkcji z wykorzystaniem umiejętności ludzkich rąk. Każdy projekt opiera się o doświadczenie natury, jej zasad i ograniczeń. Kolekcje naczyń dzięki temu stają się prawdziwą sztuką. 

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.