fbpx

Roda

Taras równie ważny, co wnętrze domu

Markę RODA założył w roku 1991 Roberto Pompa, który pragnął za jej pośrednictwem podążyć za swoją rewolucyjną intuicją, podpowiadającą mu, że przestrzeń zewnętrzną, taką jak ogród czy taras, należy traktować z równym szacunkiem i wyrafinowaniem, co przestrzenie wewnętrzne. Nazwa firmy jest ściśle związana z rodziną założyciela – „RO” zostało zaczerpnięte z imion Roberto i jego żony Rosarii, natomiast „DA” od imion ich dzieci, Daniele i Davida. Pierwszy sukces marka osiągnęła podczas targów w roku 2005 w Mediolanie, gdzie dała się poznać jako producent niecodziennych mebli outdoorowych tworzonych z wyszukanych połączeń materiałów i kolorów.

Ekskluzywne meble zewnętrzne

Meble do ogrodu RODA projektowane są przez międzynarodowych, niezwykle utalentowanych projektantów. Ich cechą wspólną jest urzekający design przewyższający sezonowość rynku oraz duża otwartość i elastyczność projektów. Innowacja w podejściu kulturowym, typie produktu i jego jakości stała się znakiem rozpoznawczym. Marka kieruje się filozofią opowiadającą się za tworzeniem nowego wymiaru życia poza tradycyjnymi granicami domu – na zewnątrz, pod gołym niebem, gdzie projekt przestrzeni, użyte w nim kolory, kształty i materiały są równie ważne, co wewnątrz i odgrywają równie istotną rolę w komfortowym spędzaniu czasu. Produkty marki tworzone są z taką samą starannością i dbałością o szczegóły, co meble do wnętrz, a dodatkowo charakteryzują się wytrzymałymi materiałami. Każdy projekt jest również ściśle powiązany ze środowiskiem naturalnym, co ukazane jest w wyborze kolorów i materiałów, łączących się w harmonijną całość.

Aby wyrazić siebie

Meble tworzone są pod czujnym okiem projektanta i dyrektora artystycznego Rodolfo Dordoniego, który dba o to, by każda sofa na taras, krzesło czy stół zewnętrzny był zgodny z filozofią marki. Dzięki temu RODA cechuje się wszechstronnością i zdolnością do płynnego dostosowywania się do każdego otoczenia, modułowości i dopasowania się z innymi meblami, tworząc przestrzenie w pełni wyrażające osobowość ich mieszkańców. Łatwość modulacji zapewnia różnorodność materiałów, z jakich meble są wykonane: naturalne kamienie, szkło, stal nierdzewna, drewno i tkaniny, łączone ze sobą i wykorzystywane w nietuzinkowy sposób, a przy tym dobrane pod względem jakościowym tak, by sprostać wyzwaniom zewnętrznej aury.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.