fbpx

Domani

Domani to producent wysokiej jakości ceramiki, którą założyli w roku 1992 Bart Bauweraests, Gino Van Den Breen i Pieter Leemans. Siedziba firmy mieści się w Antwerpii w Belgii, gdzie powstają pierwsze koncepcje i projekty kolekcji, natomiast własny zakład produkcyjny, gdzie powstają produkty znajduje się w historycznym mieście Pecz. Domani nadzoruje wszystkie etapy procesu produkcyjnego, by mieć pewność, że każdy egzemplarz tworzonych donic cechuje się równie wysoką jakością i unikalnością. 

Wszystkie donice do ogrodu, jak i donice do wnętrz marki Domani wykonywane są ręcznie i noszą unikalne ślady pracy rzemieślnika – mocniejsze pociągnięcie palcem, wygładzenie zakrzywioną dłonią czy zdecydowane uderzenie młotkiem. Do produkcji wykorzystywane są unikatowe materiały, takie jak własnej receptury glinka, która wytwarzana jest na bazie kaolinu, dzięki któremu terakota Domani pochłania maksymalnie 4 % wody. To sprawia, że terakotowe donice ogrodowe są mrozoodporne. Wśród materiałów znajdują się także stal Corten, która starzeje się naturalnie i może być używana na zewnątrz przez dziesięciolecia oraz cynk, który poddawany zamierzonemu utlenieniu zapewnia, że produkty z niego stworzone ochraniają same siebie. 

Marka Domani czerpie dumę z faktu, że pracuje jedynie na naturalnych i trwałych materiałach, które pozwalają cieszyć się jej produktami przez wiele lat w każdych warunkach. Dlatego duże donice do ogrodu lub donice na taras to nie tylko modny dodatek wystroju, lecz także użytkowy produkt, który posłuży na lata, a nie tylko na jeden sezon. Trwałe materiały i rzemieślnicza produkcja, dodająca unikalnego stylu sprawiają, że donice Domani zachwycą każdego miłośnika dobrego designu. 

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.